מאמרים

טיפים בבחירת חברת הסעות

טיפים בבחירת חברת הסעות

שירות הסעות לעובדים הוא דבר מקובל כיום בקרב חברות רבות בישראל.

שירותים אלה כוללים יתרונות רבים לבית העסק ולעובדיו גם יחד. שלא כמו בקבלת כוח אדם לחברה שם ניתן למדוד את העובדים על פי קורות החיים וכישוריהם, את חברות ההסעות איננו מכירים – אז איך נדע איזו מהן לבחור?

כמה מהפרמטרים החשובים בבחירת חברת הסעות:

רישיון חברת הסעות – אחד המדדים לבדיקה ראשונית האם בכלל חברת ההסעות עומדת בתקנים ובדרישות להסעת עובדים, היא באמצעות הצגת הרישיון שלה לתת שירותים אלה. רישיון זה ניתן מטעם משרד התחבורה ובכפוף לתנאים מחמירים אשר בין שאר כוללים את תקינות הרכבים ובטיחות הנוסעים, המצאותו של קצין בטיחות בחברה, מנהל משרד הסעות מוסמך ביטוחי רכב וחבויות.

שירות – שירות אדיב, מקצועי, מהיר ויעיל הוא הבסיס המוצק לכל חברת שירותים מוצלחת היום. השירות כולל בין השאר דיוק בזמני הסעת העובדים לעבודה ואיסופם מהבית, רמת האחראיות והמקצועיות של הנהגים, רמת הבטיחות והעמידה בתקנים ברכבי ההסעות, יחסים הדדים ומקצועיים בין הצדדים ועוד.

מחיר – חברות רבות המנסות לצמצם עלויות ככל האפשר ואינן מסתפקות בחיסכון הכלכלי שבעצם שכירת שירותי ההסעות לעובדים, עשויות דווקא לסיים עם הוצאות גבוהות יותר, סיכויים גבוהים לעובדים מתוסכלים או אפילו במקרים מסוימים גם סיכון חיי העובדים. המחיר, על אף שחשוב להתחשב בו בשל עמידה בתקציבי החברה, הוא לא המדד הקריטי לרמת שירותי החברה וביטחון העובדים שלכם. מצד שני, אינכם רוצים שירות גרוע, אי עמידה בלוח הזמנים ואי הבנות רבות עם חברת ההסעות בשל בחירה לקויה בחברה לא מקצועית.

חברת המוביל שירותי הסעות  היא חברה המספקת שירותי הסעות עובדים כבר 14 שנים  ועובדת כיום עם מיטב החברות בישראל. החברה מספקת שירותי הסעות לחברות גדולות וקטנות ומערך היסעים מותאם לפי דרישות וצרכי הלקוח. החברה פועלת להוזלת עלויות הלקוח תוך שמירה על מתן שירות מדויק, איכותי וברמת בטיחות הגבוהה ביותר. צרו עמנו קשר באתר לפרטים נוספים.

הסעות לאירועים

טכנולוגיה

שירותי ההסעות המאורגנות נחשב לדבר מקובל ואף פופולרי מאוד כיום. חברות רבות מספקות שירותי הסעות לעובדים שלהם, אומנים שוכרים את שירותי ההסעות להציע אותם ואת הצוות שלהם להופעות או לימי צילום, מארגני אירועים זקוקים לשירותי הסעות, מועצות אזוריות ובתי ספר זקוקים לשירותי הסעות ועוד.

הטכנולוגיה היא מדד חשוב למען שביעות רצונו של הלקוח. השימוש בטכנולוגיה מיטיב הן עם חברת ההסעות, הן עם הנוסעים והן עם החברות השוכרות את שירותי החברה.

מערכת הזמנות – מערכת הזמנת ההסעות מאפשרת לבעלי החברות לבצע הזמנות ולבצע שינויים ובקשות שונות בנוגע לסידורי ההסעות. המערכת ממחושבת ומאפשר בקרה ושליטה מלאה על ההתנהלות בין חברת ההסעות לבית העסק.

מערכת איכון – המאפשרת לנו בקרה מלאה על צי הרכבים בחברה ומאפשרת ללקוח מעקב בזמן אמת. כך למשל חברות המספקות שירותי הסעות לעובדים תוכל לעקוב בזמן אמת היכן הרכב נמצא, באיזו מהירות הוא נוסע, לאיזה כיוון ונתונים נוספים. נתונים אלה מקלים על המעקב אחר השירות הניתן מחברת ההסעות ובמקרה של נסיעות המתעכבות בדרכן לעבודה ניתן יהיה לראות בדיוק היכן ממוקמות ולהעריך את הגעתן.

דוחות ותקציבים – חברת הסעות המשתמשת בטכנולוגיה משוכללת מאפשרת מעקב נוח ומדויק יותר של העבודה בין הצדדים. המערכת מספקת דוחות נסיעה, עלויות ונתונים נוספים אשר מאפשרים לבעל החברה למדוד את ההוצאות אל מול התקציב הפרטי שלו וכן לקבל תמונה ברורה אודות שת"פ בין הצדדים.

מערכת שיבוץ נוסעים – המאפשר שיבוץ קל של נוסעים ויעדים במסלול הנסיעה ומאפשרת תקשורת ברורה בין הצדדים ומתן שירות יעיל תוך זירוז תהליכי העבודה.

טכנולוגיית רכב חדישה ואיכותית – אחד הדברים החשובים ביותר ללקוחות, היא הטכנולוגיה המתקדמת שבכל רכב. כך למשל אנשים הזקוקים לבידור יכולים לפתוח DVD המותקן ברכב וליהנות מנסיעה נעימה יותר, שקעי חשמל להטענת הטלפון, מערכות GPS לנהגים, WIFI אלחוטי פתוח לרווחת הנוסעים ועוד. 

הסעות אומנים

הסעות עובדים

מתן שירותי הסעות לעובדים יכול להיות יתרון גדול עבור כל חברה. שירותים אלה הנם חיוניים בעיקר עבור חברות המעסיקות עובדים אשר בסביבת מגוריהם אין תחבורה ציבורית הולמת או כאשר הם גרים רחוק ממקום העבודה. עבודה מול חברת הסעות מקצועית ומנוסה בעל רישיון מיוחד מטעם משרד התחבורה הנה חיונית לשת"פ מוצלח, אשר עשוי להפיק תועלת רבה לחברה שלכם.

יתרונות השימוש בשירותי הסעות לעובדים:

1.      חיסכון בעלויות רבות – במקום לשלם לעובדים מחיר מלא עבור דלק או תחבורה ציבורית, תוכלו במחיר של דמי נסיעות לכמה עובדים לדאוג לנסיעה בטוחה ומהירה לעבודה למספר רב יותר של עובדים. בנוסף תוכלו לחסוך בעלויות שבאחזקת ציי רכב פרטיים של החברה: שכירת הרכבים, ביטוחים, דלק ועוד.

2.      העובדים יגיעו בזמן לכל משמרת, ללא עיכובים של תחבורה ציבורית, או מציאת חנייה.

3.      נסיעות משותפות של העובדים בדרך לעבודה עשויה לתרום לגיבוש ביניהם, דבר אשר ישפיע באופן ישיר על התפוקה שלהם בעבודה ורמת הנוחות והפתיחות שלהם במקום העבודה.

4.      מעקב יעיל, מהיר ומדויק יותר של כמות העובדים המגיעים ומתי. במידה ויש עיכוב או פקקים בדרך אין צורך להתקשר לעשרות עובדים שונים ולברר היכן הם ומתי יגיעו – ניתן פשוט ליצור קשר עם הנהג.

5.      פעולת הנהיגה בדרך לעבודה עשויה לעייף את הנהג, לעומת זמן תנומה שבו הוא יכול לצבור כוחות כאשר הוא נוסע בהסעה המאורגנת. במידה והוא נוסע בתחבורה ציבורית הוא עשוי לפחוד לעצום עין שמא לא יקום בזמן לתחנה הנדרשת. בהסעה מאורגנת הנהג או חבריו לעבודה יוכלו להעיר אותו כאשר יגיעו למקום.

6.      במפעלים ומקומות עבודה העובדים 24/7 ישנו קושי רב לעתים למצוא תחבורה ציבורית ולכן על החברה לדאוג לעובדים להסעה מאורגנת והולמת לעבודה ובחזרה. דאגה זו תתרום לשביעות רצונם של העובדים.

7.      הסעה מאורגנת לעובדים תאפשר לחברה לקבל כוח אדם חדש גם מאזורים מרחוקים יותר המאפשרים לאותם אנשים הרגשה יותר נוחה להתקבל לחברה ולעבוד בה.

 

חברת המוביל שירותי הסעות מכירה בחשיבות של הסעות עובדים לחברות ומציע שירותי הסעות לעובדים בכל רחבי הארץ. החברה עובדת עם חברות רבות בישראל ומספקת לה שירותי הסעות על בסיס קבוע באמצעות כלי רכב חדישים ובטיחותיים, נהגים מקצועיים ואחראים. החברה בעלת רישיון מטעם משרד התחבורה של חברת הסעות מורשית בישראל. צרו עמנו קשר באתר או בטלפון בכל עת לפרטים נוספים.

הסעות לשדה התעופה

ניהול מכרז הסעות

רשויות וגופים ציבוריים מסוימים מחויבים על פי חוק לבצע מכרז לפני שכירת חברת הסעות אתה הם יעבדו. מדובר כמובן ברשויות כמו עיריות, רשתות חינוך ובתי ספר ועוד. בנוסף לגופים הציבוריים ישנן גם חברות פרטיות גדולות אשר מקיימות מכרז בכל תקופה (בדרך כלל פעם בשנה) וזאת על מנת ליצור תחרות בין ספקי ההסעות לקבלת הסכם טוב יותר עבורן. הסכם זה כמובן יתרום בהפחתת ההוצאות  ושיפור השירות הניתן לחברה.

דרישות בסיס:

כמו במכרזים שונים, גם במכרז הסעות ישנן דרישות מינימום המקשות על חברות ההסעות. דרישות אלה יכולות לבוא לידי ביטוי בוותק החברה, כמות הרכבים בה, סוגי הרכבים, פריסה דמוגרפית ועוד. ניהול המכרז דורש ידע וניסיון הן לגוף המנהל את המכרז והן לחברות ההסעות שצריכות להכיר היטב גם כן בהליך המכרז כדי ליצור לעצמן יתרון על פני המתחרים.

איך לנהל מכרז בין חברות הסעות?

1.      תכננו את כל המסלולים שהחברה צריכה – קחו את רשימת כוח האדם, בדקו את כתובות המגורים שלהם ובדקו מסלולים אפשריים שההסעה צריכה לעבור. ככל שהעובדים גרים רחוק יותר אחד מהשני ואותה הסעה צריכה לאסוף את כולם, כך יגדל זמן ההסעה על הכביש והשירות יעלה לכם יותר והעובדים יהיו פחות מרוצים שמאריכים להם את הדרך.
 

2.      בחרו חברה שמרבית פעילותה הוא באזור העבודה – על מנת לחסוך זמן ועלויות שונות, בחרו חברה שעיקר פעילותה היא באזור אליו צריכים להגיע העובדים. אם לדוגמה המפעל או המשרד שלכם ממוקם בנתניה, אז בחרו חברה הממוקמת בנתניה. בחירת חברה הממוקמת קרוב תעלה את הסבירות שהנהג יכיר היטב את הכבישים ועומסי התנועה במהלך שעות היום.
 

3.      הכינו רשימה של חברות הסעות – מקובל בדרך כלל לבחור עד כ-5 חברות. שלחו אליהן טופס הצעת מחיר.
 

4.      משא ומתן – לאחר שאלה שולחות לכן תשובה תוכלו להתחיל בניהול משא ומתן מול החברה.